PASIEKIMAI...Kalių ir šunų leistino kergimo amžius priklauso nuo veislės, lietuvių skalikai veisiami: kalės nuo 18 mėn., patinai nuo 12 mėn. Tačiau veislynas rekomenduoja kales kergti nuo 2 metų (idealiausiai 30 mėn), patinus nuo 3 metų. Pirmo šuniavimosi metu kalė negali būti vyresnė nei 7 metų. Kitą kartą kalę galima kergti po šuniukų gimimo praėjus mažiausiai 8 mėnesiams. Veisti galima kalę ar patiną, įvertintą dviejų skirtingų teisėjų dviejose LKD ir jos narių organizuojamose parodose. Įvertinimai turi būti ne mažesni, negu „labai gerai”. Veisėjas gali veisti tik geros sveikatos būklės ir kondicijos šunis bei kales. Taip pat veisiant lietuvių skalikus privalomi du lauko bandymų įvertinimai ne žemesni kaip medžioklinei III laipsnio diplomai (IPO I). Pageidautina, kad vienas diplomas būtų gautas lauko bandymuose su šernu, briedžiu ar meška. Veisėjas atsakingas už tai, kad nebūtų veisiami nestabilios psichikos, iš prigimties kurti arba akli, turintieji esminių dantų bei žandikaulių defektų, epileptikai, kriptorchai, turintieji monorchizmo, albinizmo, nestandartinės spalvos požymių šunys. 

PARODOS

 

Parodos - tai ne tik šou, tai vieta, kurioje įvertinamas šuns atitiktis standartui, ar nėra didelių nukrypimų nuo jo tiek išore, tiek charakteriu. Parodų įvertinimai ir aprašymai naudojami veisėjų pasirenkant šuniui/kalei kalę/šunį, išvengiant individų kergimo su vienodais ar panašiais trūkumais.

 

 

 
              
                               
     
LAUKO BANDYMAI
 
Lauko bandymai - ne tik pramoga medžiotojams, bet ir šuns patikra jo atitikimo veislės formavimui ir sukūrimui kriterijams. Todėl 
medžioklei sukurtos veislės turėtų 
būti veisiamos tik su lauko bandymų įvertinimais.
ČEMPIONAI

 

Parodos - tai ne tik šou, tai vieta, kurioje įvertinamas šuns atitikimas standartui, ar nėra didelių nukrypimų nuo jo tiek išore, tiek charakteriu. Parodų įvertinimai - reikiamas kiekis, gauti reikiami titulai leidžia pasitvirtinti tos šalies čempiono titulą. KIekviena šalis turi savo čempionų tvirtinimo taisykles ir reiklavimus.

 

KONKURSAI

 

Konkursai parodų "show" programa, kai renkami gražiausi parodos šunys, gražiausios poros, reproduktorių ar veislynų konkursai. Tai veislynų prestižo kėlimas, gauti įvertinimai ne įtakoja veisimo bei dokumentų kainos, tačiau didina veislyno įvaizdį savo veislės veisėjų tarpe.

© 2015 by The Kennel GIRIOS GAUSMAS. Proudly created with Wix.com

  • google-plus-square
  • Twitter Square
  • facebook-square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now